Nela má starého otce...

22.08.2022

Nedávno jsme se byli projít a udělal jsem vtip. Nic mimořádného. Podle mě by po něm posluchači nepadali po židle, ale úplně špatný taky nebyl.

  • Bojím se doby, až mi tohle přijde vtipný.
  • Proč?
  • To už mi bude padesát, pak šedesát a to už je za chvíli sedmdesát, osmdesát a pak už jen vybrat šaty.
  • Jaký šaty?
  • Do rakve.

Uznejte, že to nejen potěší, ale i povzbudí 😊.

Za dva dny to s vtipem zkusím zas a dostane se mi odpovědi:

  • Hmmm, to už jsem fakt stará, protože tohle mi přijde vtipný.

Ale jo, jsem už starý, Nerozumím sociálním sítím, nevím, co je srpen bez Adel, jak se používá TikTok ani co si "my dospívající čteme". Do včerejška jsem si ovšem myslel, že alespoň YouTube mi není neznámé. Nicméně Neluška mě z tohoto dojmu vyvedla. 

Začnu trochu ze široka: u nás v kostele máme fakt skvělé hudebníky- Jiřinka Marešová je naprosto famózní varhanice, hrává tam kapela SouZnění a s ní (mimo jiné) i excelentní kytarista Petr Šťastný. Dokud jsem tyhle lidi nepoznal, myslel jsem si, že jsem celkem muzikální 😊.

Tuhle jsem byl unavený a měl trochu splín a víte, co mě z něj dostalo? Přes FB odkazy se mi otevřel na YouTube Petrův pořad Kumšt. Vtipný, parodický, ironický a možná i trochu sarkastický. Ale geniální. Onehdy se mě jedna klientka zeptala, co dělám, když je negativních podnětů přespříliš. Chce se mi říct, že si pouštím Kumšt, i když těch zdrojů je samozřejmě víc...

A tak jsem to chtěl předat i své milé dceři. A zjistil jsem, že neví. kdo je Petr Šťasný. A neví ani, kdo je Anna K. Na tu si sice matně vzpomene, ale považuje to za hudbu pro důchodce. Ale přesto jsem si dovolil jí Kumšt doporučit. 

"Ale tati, to já přece znám! Když jsem byla malá a chtěla být zpěvačkou, tak jsem si to pouštěla a chtěla podle toho natáčet klipy". Tak jsem byl zase jednou druhý. No - k realizaci tohoto smělého plánu naštěstí nikdy nedošlo. Co kdyby třeba podle návodu kumštu natočila nějaký český hit nebo písničku pro děti?