Václav Mitáš - psychoterapeut, lektor a kouč
Václav Mitáš - psychoterapeut, lektor a kouč


PŘEVÁŽNĚ NEVÁŽNĚ O MNĚ

Život se mnou není jednoduchý. Své by o tom mohla vyprávět má prepubertální dcera a její dospívající brácha Semi. Někdy jsem impulzivní, mám spontánní praštěné nápady a nemívám problém je realizovat. Dokonce s dětmi. O některé se tady s vámi zkusím rozdělit a nezamlčím ani jejich následky.

Narodil jsem se před půlstoletím, studoval jsem pedagogiku a teologii, působil jako vězeňský kaplan (ano, jsem věřící a míval jsem farářské povolání), později jako speciální pedagog a tiskový mluvčí vězeňské služby. Taky jsem prodával nádobí, školil komunikaci i další "měkké dovednosti" a pracoval v obchodě. Teď se věnuji trochu terapii a koučování (více zde), trochu fotbalu a rozhodčím a také trochu taxikařím.

O to všechno bych se s vámi formou vážnou i nevážnou rád rozdělil. Nejvíc toho bude asi o Nele. Je to skvělá holka, jistě to nejlepší, co se mi v životě povedlo. Jen je trochu prdlá, asi po mně. A právě to mě na ní baví.

Trochu i o víře - jsem v ní dost neortodoxní, však uvidíte . Ne úplně tradičně vnímám i život. Prodělal jsem pár kotrmelců, ne ze všech jsem vyšel vítězně, ale nakonec jsem si z každého z nich cosi odnesl. Stejně netradiční mám i vidění fotbalu - od patnácti let jsem byl rozhodčí, bohužel nikdy příliš dobrý. Přesto si troufám jim radit - nabízím ovšem trochu jiný pohled.

Miluju dobré jídlo, kavárny, výlety Čechách a Moravě, české filmy, knížky, svou práci a spoustu dalších věcí.

Budu rád, když se u mých příběhů a zamyšlení pobavíte nebo inspirujete. A když mi potom třeba napíšete.

Těším se na vás,

Váš

Vašek Mitáš